Czerwone plamki na brzuchu a zwłóknienie wątroby

Jestem po operacji wycięcia pęcherzyka żółciowego,zespolenia dróg żółciowych z jelitem tczym-30lat temu.Obecnie cały brzuch pokryty czerwonymi plamkami, a także kończyny.Próby wątrobowe w normie.CZy to są objawy zwłóknienia wątroby?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! "Czerwone plamki" na skórze wymagają bezpośredniej oceny lekarza. Bez wątpienia nie jest to jednak objaw typowy dla zwłóknienia wątroby. Proszę udać się na wizytę do lekarza POZ.