Czerwone plamki na klatce piersiowej a marskość wątroby

Mój znajomy zaobserwował czerwone plamki na klatce piersiowej, przy czym twierdzi, że pojawiły się one spontanicznie (możliwe, że istotną informacją okaże się fakt iż przemarzł na dworze poprzedniej nocy). Dodam, że przez ostatnich parę miesięcy zdarzało mu się często pić alkohol, przez ostatnie 3 lata dużo palił, ostatnio doszło do tego, że wypala jedną paczkę papierosów dziennie. Czy powyżej opisana dolegliwość związana być może z marskością wątroby? Czy te plamki to może być coś innego?
ponad rok temu

Witam,
jeśli plamki mają charakter naczyniowy (znikają przy ucisku) to są to naczyniaki. Jeśli nie to należy wziąć pod uwagę łupież pstry. Z opisu ciężki jest to jednoznacznie ocenić.
Pozdrawiam