Czerwone plamki na penisie. Co to?

Witam. Otóż jakieś 4 tygodnie temu doszło do niezaplanowanego stosunku oralnego z panną. Jakieś 3 tygodnie temu byłem u lekarza, ponieważ czułem nacisk na oddawanie moczu, itp. Okazało się, że mam zapalenie cewki moczowej, zapewnił mnie, że nie jest to choroba weneryczna porostu jakaś bakteria. Miałem ogólne badanie moczu tydzień temu i wyszło, że mam nieliczne bakterie poza tym wszystko w porządku. Co jakiś czas pojawiają mi się, jakby malutkie kropki. Wyglądają jakby malutkie czerwonawe ranki w okolicach żołędzia oraz napletka. Chciałbym się zapytać, co to mniej więcej może być? Dodam, że czasami się pojawiają a po jakimś czasie znikają. Nie boli, nie piecze, nie swędzi, nic z tych rzeczy, po prostu są. Dziękuję za odpowiedź.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Podczas stosunku oralnego istnieje małe prawdopodobieństwo przeniesienia choroby, ale jednak jest taka możliwość. Objawy które Pan opisuje wskazują na zapalenie dróg moczowych, na które zostało zlecone leczenie. Jeżeli mimo leków objawy związane z oddawaniem moczu nie ustąpią, wskazane będzie powtórzenia badania ogólnego moczu oraz jego posiew. A następnie dobranie odpowiedniego leczenia.

Jeżeli chodzi o występujące zmiany skórne, to niestety bez badania i obejrzenia zmian nie da się udzielić odpowiedzi na Pana pytanie, co jest przyczyną dolegliwości - objawy takie mogą występować między innymi przy infekcji wirusem opryszczki, ale wymagają różnicowania z innymi jednostkami chorobowymi.

Zachęcam Pana do odwiedzenia dermatologa, tym bardziej, że być może konieczne jest wdrożenie leczenia. Jeżeli potwierdzi się infekcyjny charakter schorzenia wskazane będzie także leczenie Partnerki.

Pozdrawiam