Czerwone plamki na skórze 3 tygodnie po ospie

Witam serdecznie .Moja 4 letnia coreczka 3 tygodnie temu zachorowala na ospe .Jestem troche zaniepokojona bo czerwone plamki nadal sie utrzymuja .Mam pytanie czy powinnam teraz czyms smarowac te plamki zeby zniknely ??? Czekam na odpowiedz i pozdrawiam serdecznie.Wioleta

Lek. Katarzyna Szymczak

Jeśli zmiany są bardzo nasilone, sugeruję wizytę u pediatry, jeśli nie proszę stosować balsamy nawilżające.
Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli do przyszłego tygodnia nie będzie poprawy Proszę ponownie udać się do lekarza pediatry. Po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.