Czerwone plamki na żołędziu - co to jest?

Mam pewien problem od 4 dni z żołędziem. Zrobiły mi się na nim 2 czerwone plamki, są podłużne. Mam 13 lat i wstydzę się powiedzieć rodzicom. Co mam z tym zrobić? Proszę o odpowiedź.

13 LAT ponad rok temu

Witam Pana serdecznie.

Przyczyną dolegliwości może być reakcja uczuleniowa - proszę się zastanowić czy w ostatnim czasie nie zmienił Pan kosmetyków, może mama zmieniła płyn do płukania, proszek do prania. Jeżeli tak proszę na pewien czas nie stosować nowego specyfiku i zobaczyć czy zmiany ustępują.

Innym powodem może być infekcja grzybicza. Do jej rozwoju może dojść w wyniku spadku odporności organizmu - na przykład w przebiegu infekcji, stosowanych antybiotyków, stresu.

Bez badania i obejrzenia zmian nie da się ustalić przyczyny dolegliwości i zalecić leczenia. Jeżeli zmiany nie ustąpią konieczna będzie wizyta u lekarza. Proszę spróbować jednak porozmawiać na ten temat z rodzicami.

Pozdrawiam