Czerwone plamki, w miejscu których pojawiają się krostki u 11-miesięcznego syna

synowi pokazują się małe czerwone plamki w miejscu których po paru godzinach pojawia się krostka mała potem większa aż zmienia się w pęcherzyk z płynem. Miejsce to jest w ostatniej fazie twarde a grudka z płynem wypukła. Potem wysycha tworząc strupek. Mały ma skończone 11 miesięcy pije mleko bebilon pepti 2 DHA. pediatra twierdzi że Bartosz jest uczulony na mleko dlatego nie podajemy nic z mlekiem. krostki wyskakuję najczęściej na twarzy okolice bródki, czułka oraz na przderamieniu

Małgorzata Panek

Podana przez Panią sekwencja przemiany wysypki jest charakterystyczna dla ospy wietrznej. Jednakże bez badania nie można stwierdzić tego z całą pewnością.
Proszę udać się do pediatry.
pozdrawiam