Czerwone plamki w okolicach penisa i białe, bądź różowe na penisie: Co to jest?

Witam. Mam niespełna 22 lata, około pół roku temu zauważyłem 2 białe plamki na swoim penisie, lecz w przeciągu 3 miesięcy one znikły. W zamian pojawiła się masa innych w okolicach penisa. Jak się tego pozbyć ? Przez to moje życie seksualne się wstrzymało. Z góry dziękuję za poradę.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Sam opis zmian niestety jest niewystarczający aby można było w pewien sposób określić prawdopodobną przyczynę.
Należy zwrócić uwagę czy zmianom towarzyszy świąd lub pieczenie, czy występują zaburzenia związane z oddawaniem moczu oraz czy przed pojawieniem się zmian były stosowane jakieś leki, bądź zmiany kosmetyków, proszku do prania.
Wydaje się, że ogólnie objawy należy różnicować pomiędzy infekcją grzybiczą a reakcją alergiczną.
Aby ustalić dokładne rozpoznanie konieczne jest badanie dermatologiczne i ewentualnie badania dodatkowe np posiew mykologiczny. Po ustaleniu rozpoznania będzie możliwe wdrożenie ewentualnego leczenia.
Proponuję skonsultować problem z dermatologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl