Czerwone plamy a krem Drula Superforte

Dziś trzeci dzień używania kremu Drula Superforte. Smaruje nim wielką plame na czole od rana mam czerwone chropowate plamki pieką i swędzą czy to normalne? odstawić czy smarować dalej?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Krem Drula Superforte wybiela plamy i znamiona barwnikowe wynikające z hiperpigmentacji skóry Jego działanie usuwa także przebarwienia posłoneczne, piegi i plamy na skórze, spowodowane wiekiem (plamy starcze). W przypadku gdy wystąpiło swędzenie i wysypka może to oznaczać iż jest to reakcja alergiczna na preparat. Nie można jednak wykluczyć iż jakiś zupełnie inny czynnik ją wywołał. W tej kwestii proponuję skonsultować się z dermatologiem.