Czerwone plamy i trądzik u 22-letniej osoby

Mam 22 lata i trądzik. Po krostach zostają mi czerwone plamy, gdy zejdzie krosta skóra jest gładka ale jakby nie chce sie do konca zregenerowac i te plamy trzymaja się nawet kilka miesiecy. Co powoduje ze regeneruje sie ona tylko do pewnego stopnia i nie chce powrocic do normalnego koloru?

Dzień dobry,

Prawdopodobnie pisze Pani o bliznach potrądzikowych, które są wynikiem wyciskania krost. Proszę zgłosić się do lekarza medycyny estetycznej na konsultację. Dobrym rozwiązaniem są zabiegi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego np. Co2. O ilości zabiegów oraz częstotliwości zadecyduje lekarza po zbadaniu cery.

Pozdrawiam serdecznie.

Najlepiej jest trądzik wyleczyć ,a nie rozgrzebywać palcami i powodować powstawanie nowych blizn.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Dzień dobry,

Z tego opisu wynika, że najprawdopodobniej pozostałością po trądziku są blizny. Można je zredukować poprzez wykonanie serii zabiegów laserem CO2.
Tymczasem proszę pamiętać, aby w okresie silnego nasłonecznienia stosować krem z wysokim filtrem.

Pozdrawiam