Czerwone plamy i żółto-biały osad na języku

Witam Mam takie pytanie jakieś trzy cztery miesiące temu na języku pojawiły Sie mi takie czerwone plamy i żółto biały osad . Nic z tym nie robiłem bo myślałem że to może być od woreczka żółciowego który miale usunięty równo tydziem temu ale po zabiegu nic Sie nie zmieniło a nawet bym powiedział że jest gorzej . Bardzo proszę o informocje co to może być i do jakiego specjalisty Sie z tym mogę udać. Z góry dziękuję z pomoc .

Przyczyny mogą być rożne, od zakażenia bakteryjnego po "język geograficzny", jest to ciężko ocenić na podstawie opisu, bo akurat podane przez pana cechy występują praktycznie we wszystkich rodzajach zapalenia języka. Proszę udać sie na początek do lekarza POZ który pana zbada, obejrzy dokładnie ten język i zadecyduje o dodatkowej diagnostyce/leczeniu/skierowaniu do specjalisty.