Czerwone plamy na ciele a wysoki poziom bilirubiny

Witam serdecznie. Mam 29 lat i prowadzę aktywny tryb życia. Nie choruje i staram się dbać o zdrowie. Od kilku miesięcy zauważyłem na ramionach, brzuchu i klatce piersiowej drobne maleńkie czerwone kropeczki przypominające ukłucia igłą. Zrobiłem badane krwi w którym Bilirubina całkowita wyszła mi 2.12. a cholesterol LDL (wyliczany) 83mg/dl. Nie mam żadnych objawów. Nie skarżę się na samopoczucie ani stan zdrowia. Prosiłbym o odpowiedź, co może mieć wpływ na wysoki stan bilirubiny.

W takim wypadku należy wykonać określenie poziomu transaminaz, czyli enzymów określających funkcję wątroby. Jeżeli ich poziom jest prawidłowy, przyczyna podwyższonego poziomu bilirubiny jest tzw zespół Gilberta powodujacy taki metablizm bilirubiny. Trzeba sie zgłosic do lekarza internisty lub rodzinnego w celu przeprowadzenia diagnostyki i postawienia rozpoznania. Nie ma to jednak zwiazku z opisanymi przez Pana zmianami skórnymi.