Zapytaj lekarza

1 , 0 2 4 , 1 6 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czerwone plamy na ciele dwulatki

Moja dwulenia córka ma na całym ciele czerwone plamy. Najpierw były małe, następnie zlewające się a potem pojawiły się duże pierścienie w środku białe. Są gładkie, lekko wypukłe i trochę cieplejsze od reszty skóry. Wygląda to tak: [URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=adde4361fef31efa][IMG] [URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=18bd69c3977fd9b9][IMG] Te zmiany raczej nie swędzą. Ma mokry kaszel, lekko podpuchnięte oczy. Nie wiem co mogło ją uczulić, czy to mogą być pasożyty?
ponad rok temu

Jak wzmocnić odporność dzieci?

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Z pewnością w tej sytuacji najlepiej udać się z dzieckiem do dermatologa. Podobne zmiany skórne towarzyszą boreliozie ( tzw rumień wędrujący- zwykle zmiana pojedyncza). Może to także być spowodowane alergią - atopowe zapalenie skóry, infekcją grzybiczą bądź zakażeniem wirusowym. Koniecznie udaj się z dzieckiem do lekarza.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Wysypka, którą obrazują zdjęcia skóry dziecka to pokrzywka. Pokrzywka to niejednolity zespół chorobowy manifestujący się charakterystycznie wyglądającymi wykwitami (uniesienie skóry z obrzękiem i lekkim przejaśnieniem o zmiennym kształcie, otoczone rumieniem), często świądem lub piekącym bólem i przelotnym charakterem. W blisko połowie przypadków pokrzywce towarzyszy obrzęk, tzw obrzęk naczynioruchowy obejmujący wargi, powieki, dłonie, stopy a czasem genitalia. Pokrzywkę wywołują czynniki fizyczne (ciepło, zimno, światło słoneczne, ucisk) lub alergeny (pyłki roślin, składniki pokarmowe, leki, substancje chemiczne). Nieleczona wysypka pokrzywkowa zazwyczaj ustępuje samoistnie w ciągu kilkunastu-kilkudziesięciu godzin. U dzieci szybsze ustąpienie wysypki obserwuje się po zastosowaniu leków antyhistaminowych. Czytam, że dziecko kaszle czyli najpewniej przechodzi infekcję dróg oddechowych, nie znajduję jednak informacji o ewentualnie zastosowanych lekach. Jeśli dziecku podano jakieś leki albo otrzymało w diecie coś, czego wcześniej nie jadło np owoc, to tu poszukiwałbym przyczyn pokrzywki. Choroby pasożytnicze niezmiernie rzadko, ale są przyczyną wysypek skórnych jako wyraz alergii na produkty przemiany materii pasożytów

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy