Czerwone plamy na ciele u rocznego dziecka

Moja córka roczna miała zmiany alergiczne na ciele oprócz buzi w postaci plam. Obecnie zmiany ustąpiły po leczeniu. Wprowadzam córce powoli jeden składnik co 3 dni. Zauważyłam zmiany na buzi w postaci zaczerwienienia, wygląda jakby była rumiana. Czy może być to objaw alergii? Drugie pytanie - morfologia córka jest ok, oprócz wyniku krwinki białe 13,77 x10^3/ul (córka była wtedy przeziębiona) oraz P-lcr 33,4%. Czy te odstępstwa od norm są niepokojące? Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Opisane przez Panią zmiany u dziecka mogą mieć podłoże alergiczne. Powodem alergii prawdopodobnie jest wprowadzany produkt spożywczy. Obecnie w pierwszej kolejności wskazana jest wizyta u prowadzącego pediatry oraz ścisła obserwacja dziecka pod kątem występowania objawów - w jakich sytuacjach się pojawiają, po wprowadzenia jakiego pokarmu?
 Często również kosmetyki, nawet przeznaczone dla niemowląt są powodem objawów.
Być może wskazane będzie  wykonanie testów alergicznych. Jeżeli będzie konieczność leczenia u specjalisty, otrzymają Państwo skierowanie.

Pozdrawiam