Czerwone plamy na dekolcie i plecach

Witam! Nawet przy minimalnym zdenerwowaniu pojawiają mi się czerwone plamy na dekolcie i plecach. Od jakiegoś czasu nawet jak rozmawiam z kimś przez telefon albo nawet jak rozmawiam z koleżanką. Jest to strasznie uporczywe i mam już tego dosyć. Czy można z tym coś zrobić? Zażywałam antydepresanty, jednak nie pomagały. Czy istnieje jakiś sposób, żeby się pozbyć tych plam? Zwłaszcza, że zbliża się lato i już nie będę mogła zakryć się szalikiem czy golfem :(

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Prawdopodobnie zmiany spowodowane są nadreaktywnością naczyń. Jednak aby móc zalecić leczenie w pierwszej kolejności konieczne jest postawienie rozpoznania. W tym celu konieczna jest wizyta u lekarza, który będzie miał możliwość badania lekarskiego, obejrzenia zmian, dokładnego zebrania wywiadu.
Najlepiej w pierwszej kolejność skorzystać z pomocy lekarza dermatologa - do specjalisty tego nie jest konieczne skierowanie.

Pozdrawiam