Czerwone plamy na dekolcie w sytuacjach stresowych

Witam pojawiają się u mnie czerwone plamy na dekolcie w sytuacjiach stresowych, zawsze podczas publicznego wystąpienia i stresu, kiedy zaczynam coś mówić to obsypuje się czerwonymi plamami na dekolcie i robie się czerwona na twarzy, jest to dodatkowy stres. gdzieś czytałam że to może być związane z problemami z tarczycą czy to prawda ? czy to nerwica ? jak sobie z tym poradzić ? gdzie warto się zwrócić po pomoc ? czy to coś niepokojącego ?

W większości przypadków podobne objawy związane są z lękiem przed opinią społeczną, niepewna samoocena i poczuciem wartości i związaną z tym potrzeba aprobaty i akceptacji społecznej. Pomocne jest podjęcie psychoterapii i przepracowanie tych tematów ze specjalistą. Pozwala to na trwała zmianę i lepsze radzenie sobie z sytuacjach społecznych, realizację swoich celów i marzeń życiowych, a co za tym idzie także wzrost poczucia własnej wartości i satysfakcji.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Witam zmiany naczynowe w sytuacji stresowej można leczyć u lekarza medycyny estetycznej za pomocą IPL. Warto również skorzystać z porad terapeuty aby takie lęki wyleczyć.