Czerwone plamy na głowie: czy to może być niebezpieczne?

Dostałem czerwonych plam na głowie. Mam je od wakacji. Nie wiem od czego to może być. Proszę o radę.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Od wakacji minęło już sporo czasu, jeżeli do tej pory zmiany nie ustąpiły samoistnie prawdopodbnie konieczne jest leczenie. Jednak w pierwszej kolejności konieczne jest postawienie rozpoznania.

Przyczy objawów może być bardzo wiele, poprzez choroby o podłożu infekcyjnym, poprzez choroby dermatologiczne, zmiany mogą wynikać również z rekacji alergicznej.
  Nie zostało napisane czy zmiany dotyczą skóry owłosionej części głowy czy skóry gładkiej. Polecam artykuły zamieszczone na portalu poświęconemu infekcjom grzybiczym: www. abcgrzybica. pl/grzybica-skory-owlosionej-glowy
www. abcgrzybica. pl/jak-wygladaja-zmiany-w-grzybicy-skory-gladkiej.

Aby odpowiedzieć na pytanie konieczne jest postawienie rozpoznania. W tym celu konieczna jest wizyta u lekarza- rodzinnego, lub najlepiej dermatologa. Konieczne jest badanie lekarskie, obejrzenie zmian, dokładne zebranie wywiadu.
Jeżeli choroba ma podłoże infekcyjne, może stanowić zagrożenie dla innych. Zachęcam do odwiedzenia lekarza.

Pozdrawiam.