Czerwone plamy na skórze a Rigevidon

Dzień dobry. Ostatnio na moim ciele pojawiła się wysypka. Są to liczne niewielkie czerwone plamki (1-5mm), lekko wypukłe, niektóre z widocznym złuszczaniem. Wysypka pojawiła się z dnia na dzień na całym tułowiu (plecy + klatka piersiowa), po kilku dniach zaczęła pojawiać się także na szyi, górnych częściach ramion i ud. Nie występuje swędzenie ani bolesność zmian, nie występują objawy ogólne. Od miesiąca stosuję tabletki antykoncepcyjne Rigevidon, czy mogą być one przyczyną takich zmian?

Lek. Tomasz Budlewski

Mogą występować pewne zmiany skórne, ale bardziej pod postać przebarwień. Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa zlecającego powyższe leki. Sądzę, że konieczne jest wizyta u lekarza dermatologa. Po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.