Czerwone plamy na skórze brzucha i pleców a alergia na kurz

Witam! Nie dalej jak wczoraj zauważyłem, że zaczęły mi się pojawiać czerwone plamy na brzuchu i plecach. plamy wyglądają jak przy poparzeniu pokrzywą, skóra zaczyna się łuszczyć na plamach i niekiedy pojawia się uczucie swędzenia... z tego co mi wiadomo mam uczulenie na kurz domowy, czy kurz może być przyczyną pojawienia się tych plam? czy należysz szukać gdzieś indziej? proszę o opinie... PS: dziś zacząłem brać wapno, na chwile obecną brak jakichkowiek zmian.

Lek. Tomasz Budlewski

Witam serdecznie, ciężko stwierdzić czy uczulenie na kurz może w ten sposób się objawiać. Proponuję udać się do dermatologa. Po wykonaniu badania lekarskiego będzie można stwierdzić prawdopodobną przyczynę.