Czerwone plamy na skórze po piciu czarnuszki

Witam.Kupilam niedawno olej z czarnuszki.Pilam zgodnie z zaleceniem producenta-1 lyzeczke przed sniadaniem i druga przed obiadem.Ok godzine po wypiciu pojawily sie nieprzyjemne objawy tj uczucie zimna,"gesia skorka",czerwone,swedzone plamy na skorze i brak koncentracji.Ogolnie bardzo zle samopoczucie.Prosze o odpowiedz czy taki olej moze uczulac,nigdzie nie moge znalezc na ten temat informacji.I drugie pytanie jaki moze byc okres waznosci,moj olej wazny na 2 lata.Kobieta 34 lata

Oczywiście, że może uczulać , ma mnóstwo olejków eterycznych, które działają drażniąco. Proszę więcej nie próbować, bo każdym następnym razem reakcja może być silniejsza, to samo dotyczy czarnuszki w ziarnach.