Czerwone plamy na skórze po wysiłku

Czerwone plamy na skórze po wysiłku. Po wzmożonym wysiłku lub w stanie osłabienia organizmu (przeziębienie) pojawiają się na ciele czerwone plamy. Początkowo malutkie, głównie w zgieciach kończyn, pod kolanami, pod łokciem i pod pachami, drugiego dnia rozlewa się na całe ciało, by w 3 lub 4 dniu oslabnac i całkiem zniknąć. Dodam iż nie zaobserwowałem żadnego związku z jedzeniem lub proszki do prania. Proszę o poradę co z tym zrobić.

Witam. Opisane zmiany na skórze najprawdopodobniej są wynikiem niespecyficznej reakcji alergicznej organizmu na wysiłek fizyczny. Tego typu zmiany nie są powodem do niepokoju, warto jednak aby skórę obejrzał dermatolog.