Czerwone plamy na twarzy dziecka

Witam mój 2 letni synek od tygodnia po wyjściu z mieszkania na dwór dostaje czerwonych plam na policzkach które giną chwile pozniej po wejsciu spowrotem do domu...niezależnie od temperatury czy jest na plusie badz troszke chłodniej on po kilku metrach robi sie czerwony ..czy móglby mi ktos podpowiedziec co to moze byc ? chcialabym bardzo pomóc zwalczyc mojemu synkowi tą dolegliwosc tylko za bardzo nie wiem jak...moze ktos mial podobnie u swojej pociechy? bardzo prosze o pomoc

trudno powiedzieć co to może być ale czasem może to być uczulenie na promienie słoneczne.Można spróbować smarować go filtrem na UF