Czerwone plamy na twarzy po spożyciu niewielkiej ilości alkoholu a szukanie przyczyny

Witam. Mam pytanie. Mam 23 lata, plec mezczyzna, waga 67 i martwi mnie jedna rzecz. Z 2 lata temu po wypiciu drinka czy kieliszka wodki nic sie nie dzialo a teraz moze od 6 miesiecy po wypiciu piwa lub mniejszej dawki alkoholu pojawiaja sie na twarzy czerwone plamy, cala twarz czerwona sie robi i niekiedy takze na klatce piersiowej mam czerwona wysypke. Jak mozna temi zapobiec lub co jest przyczyna bo wiadomo ze alkohol. I teraz pytanie dlaczego tak sie dzieje?

Przyczyny mogą być różne. Być może reaguje Pan w tej chwili alergicznie na alkohol lub jakiś inny składnik alkoholu. Czy tak się dzieje po każdym rodzaju alkoholu?
Proszę zacząć od sprawdzenia poziomu enzymów wątrobowych plus rozmaz krwi obwodowej.