Czerwone plamy po pryszczach - jak je zlikwidować?

Witam! Mój problem polega na tym, że mam na nosie dosyć dużą czerwoną plamę po pryszczu. Zlikwidowałem go urządzeniem masującym i pastą cynkową, ale została plama z widocznym pękniętym naczynkiem. Jak ją rozjaśnić do koloru skóry?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Niestety jeżeli widoczne jest pęknięte naczynko, prawdopodobnie konieczne będzie jego zasklepienie - zajmują się tym dermatolodzy oraz niektóre kosmetyczki.
Można wypróbować preparaty doustne zawierające substancje uszczelniające naczynia krwionośne, zawierające rutynę oraz witaminę C. Podobnie kremy zawierające ten ostatni składnik można wypróbować, jednak rezultaty raczej nie będą zbyt zadowalające.
Podsumowując, najlepiej udać się w pierwszej kolejności do dermatologa, po zbadaniu i obejrzeniu zmian lekarz określi, czy jest szansa i przy użyciu jakiej metody na usunięcie zmiany.

Pozdrawiam.