Czerwone plamy podskórne swędząco-piekące

Pekaja mi naczynia wlosowate, z wycinka skóry diagnoza:alergiczne zapalenie naczyń. Od pół roku jestem leczona. Pelna diagnostyka: dermatologiczna, reumatologiczna oraz wykluczenue boleriozy, toksomplazmozy, celiakii, nowotworów. Okolo 100 badań . Wczoraj wyszłam ze kliniki. Bez diagnozy. Jestem ponownie zsypana rece, brzuch, nogi. Czerwone plamy podskórne swędząco piekące. Źle reagują na wszelkie maści. Pojawiaja się jak jest mi gorąco. Ostatnio mam podwyzszony cukier i ciśnienie Proszę o pomoc

Ewa Gonia Dietetyk, Tychy

Dzień dobry,
czy w ramach tych wielu badań miała Pani sprawdzany poziom immunoglobuliny A (IgA)oraz IgE?

Na pewno powinna Pani zadbać o włąściwą dietę. Wykluczyć produkty uznane za alergeny, unikać żywności przetworzonej. Podwyższony cukier i ciśnienie powinna Pani pod unormować.
Polecam kontakt z dietetykiem w miejscu zamieszkania, który udzieli Pani wskazóek po pełnym wywiadzie dietetycznym

pozdrawiam

Niestety bez obejrzenia zmian na skórze, przeprowadznia dokłądnego wywiadu z pacjentem, obejrzenia wyników badań nie jestem w stanie doradzić nic więcej niż ponowną konsultację u specjalistów tych samych specjalizacji.