Czerwone plamy w obrębie skóry a uczulenie na alkohol

Chciałbym zapytać czy możliwe jest abym nagle nabawił się uczulenia na alkohol. Po łyku piwa lub wódki, po czymkolwiek w zasadzie nagle robie się czerwony ale nie typowo tylko wyskakują mi plamy wokół oczu skroni i na szyji, potworne czerwone, znikają po godzinie. Dermatolog powiedział że to początek trądziku różowatego, drugi że to nadreaktywność. Maści kremy, tabletki nie pomgają. Czerwienię się też w stresie i na zimnie, nigdy wczesniej tak nie było.Borykam sie też ze strasznymi zgagami

Lek. Tomasz Budlewski

Bez badania lekarskiego ciężko jest coś więcej powiedzieć. Proponuje udać się do lekarza rodzinnego, po zebraniu wszystkich danych będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie. Być może warto byłoby udać się do lekarza endokrynologa.