Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 0 4 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czerwone plamy z krwią na pupie dziecka

Witam pisze w imieniu mojego brata. Ma dziecko 2.5 roku wczoraj wieczorem pojawiła się u niej wysypka w okolicy tyłka i ud ma takie czerwone plamy i krew z nich leci(niektóre ma mniejsze plamy niektóre są większe) i ma napuchnięte te miejsce. Co to jest za choroba?
ponad rok temu

Leczenie łysienia męskiego

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Być może powodem pojawienia się opisywanych zmian jest odparzenie i pieluszkowe zapalenie skóry. To dość częsta przypadłość u dzieci. Nie można także wykluczyć infekcji bakteryjnej. Warto aby udać się z maluchem do pediatry by ten mógł bezpośrednio ocenić zmiany i dopiero wtedy zaproponować leczenie. Doraźnie należy utrzymywać zapalnie zmienione miejsca w odpowiedniej higienie i suchości. Być może jest to wynik reakcji alergicznej na jakiś nowy składnik pokarmowy.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam, to może być: 1. pokrzywka naczyniowa 2. zakażenie bakteryjne 3. pieluszkowe zapalenie skóry 4. łojotokowe zapalenie skóry Należy skonsultować zmiany u dermatologa dziecięcego. Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy