Czerwone ręce i stopy oraz rumieńce na twarzy po znalezieniu się w zimnym miejscu

Witam. Od kilku lat dostrzegam u siebie dziwną prawidłowość, mianowicie gdy tylko znajdę się w miejscu gdzie jest trochę zimniej, ogólnie w okresie zimowym, moje ręce stają się czerwone a wręcz sine. Podobnie dzieje się ze stopami a na twarzy dostaje rumieńców. Przez jakiś czas zażywałem lek regu-therm jednak nie odczułem żadnych zmian. I tu moje pytanie, co może być przyczyną takiego stanu?? czy może być to efekt np. odmrożenia? czy istnieją jakieś maści, ogólnie leki które mogłyby pomóc

Piotr Pilarski

Przyczyną są skurcze naczyń w odpowiedzi na zimno. Jest to naturalna reakcja. Może Pan spróbować stosować Cyclo-3-fort 2xdziennie.

Pozdrawiam.