Czerwone rumieńce pojawiające się podczas mrozów i upału

Witam, w dni gorące i podczas mrozów, na twarzy (głównie policzki) pojawiają mi się czerwone rumieńce. Jeszcze bardziej wypieki dają o sobie znać po myciu głowy, a dodam że jeszcze parę lat temu nic takiego nie było. Co to może być i jak z tym walczyć?

Dokładnie z opisu wynika,że mamy problem z naczyniami lub trądzikiem różowatym, bez konsultacji dermatologicznej tego nie stwierdzimy w 100%.Zazwyczaj terapia leczenia polega na stosowania leków doustnych, do smarowania na skórę,dodatkowo można wykonać peeling migdałowy oraz zabieg laserowy IPL na wyciszenie naczyń. Warto również aby lekarz dobrał nam odpowiednie preparaty do pielegnacji cery.