Czerwone ślady po ukąszeniu komara

Czerwone ślady, jak po ugryzieniu komara na nogach i rękach? Mam 18 lat. Już drugi raz pojawiły mi się ślady jak po ugryzieniu komara (wcześniej na dłoni, teraz na przy kostkach na nogach). Strasznie swędzą i puchną po podrapaniu. Jest ich dużo ; około 8 na jednej nodze. Większość jest blisko siebie. Po jakimś czasie (ok. tydzień, może więcej), zasychają i znikają. Co to może być, jak nie dopuścić do powstania nowych zmian?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego lub dermatologa. po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.