Czerwone, suche i swędzące plamy na skórze

Witam, Od kilku lat mam problem z plamkami. Są dość duże, występują na ramionach i pojedynczo w innych miejscach ciała. Z tego, co pamiętam, zaczęły mi wychodzic po dłuższym czasie korzystania z solarium. Teraz problem pogłębia się, kiedy piję alkohol. Ponadto na początku plamki są czerwone, następnie, kiedy juz szorstkość znika, zostaje biała skóra. Łagodzę szorstkość kremem Nivea. Jednak chciałabym się pozbyć tych białych plam, gdyż są nieestetycze. Zanim udam się do lekarza, chciałabym zapytać, czy coś da się z tym w ogóle zrobić. Pozdrawiam

ponad rok temu

Witam serdecznie,

Walka z przebarwieniami jest bardzo trudna, ale nie oznacza to że niemożliwa. W Pani wypadku oprócz walki z przebarwieniami wskazne jest wyjaśnienie przyczyny ich powstawania, co pomoże w ich prewencji. Zachęcam więc do wizyty u dermatologa, a w przypadku podejrzenia alergicznego tła zmian także alergologa.

Pozdrawiam