Czerwone suche plamy na skórze policzków

Od ok. pół roku na policzkach wychodzą mi czerwone suche place, które czasem się zaogniają a czasem są bledsze. Zdarza się że pieką. Zaognienie następuje zazwyczaj pod wpływem ciepła. Ale nie ma reguły. Jest to bardzo uciążliwe. Nawet makijaż nie jest w stanie tego zamaskować. Jak sobie z tym poradzić? Proszę o pomoc.

Witam serdecznie,
polecam stosowanie emolientów do skóry wrażliwej, celem nawilżenia, złagodzenia i zmniejszenia suchości, np. seria Cerkopil (producent Cerko), Emolium lub Iwostin sensitia.

Pozdrawiam,
ES

Dzień dobry,

Najlepiej udać się do dermatologa, który po konsultacji będzie w stanie zdiagnozować problem. A do tego czasu warto stosować produkty intensywnie nawilżające np Cetaphil.

Pozdrawiam