Czerwone, swędzące krostki na ciele

Od około 2 miesięcy na ciele pojawiają mi się swędzące krostki. Zaczęło się od wysypki wokół kostek. Krostki najpierw są po prostu wypukłe, jak ugryzienie komara, a kiedy zaczynam je drapać robią się czerwone. Jest ich coraz więcej. Obecnie występują na całych stopach, łydkach, udach, pachwinach, brzuchu, rękach i dłoniach. Moi rodzice również mają taką wysypkę i prawdopodobnie zarazili się nią ode mnie. W domu codziennie jemy rybę, więc może to również ma jakiś wpływ na tę wysypkę. Byliśmy u dermatologa, który przepisał nam maści i powiedział, że jeśli nie pomogą mamy przyjść ponownie. Oczywiście nie pomogły. Bardzo proszę o pomoc, ponieważ jest to bardzo dokuczliwe, zwłaszcza w nocy.

ponad rok temu

Witam serdecznie!

W pierwszej kolejności należałoby ustalić przyczynę powstawania zmian i wyjaśnić czy na przykład zmiany wynikają z uczulenia, podrażnienia, choroby infekcyjnej czy być może z nieprawidłowo prowadzonej pielęgnacji skóry. Niestety obecność zmian u większej liczby domowników przemawia za zmianami pochodzenia infekcyjnego. Aby postawić rozpoznanie konieczne jest wykonanie badania lekarskiego oraz dokładne zebranie wywiadu.

Konieczna jest ponowna wizyta u lekarza, najlepiej dermatologa. Warto również zastanowić się czy skóra jest właściwie pielęgnowana. Warto zwrócić uwagę w jakich okolicznościach zmiany się nasilają - może po zastosowaniu pewnych kosmetyków, po podrażnieniu mechanicznym? Zmian proszę nie drażnić i nie drapać-doprowadzić to może do dodatkowego nadkażenia zmian i ich rozprzestrzenienia.
Pozdrawiam