Czerwone, swędzące, łuszczące się plamy na twarzy - co to jest?

Witam! Mam 30 lat i od około 2 tygodni na twarzy (pod oczami) mam czerwone plamy, które swędzą, a gdy przyschną skóra jest sucha i się na nich łuszczy. Gdy wyskoczyły skóra była opuchnięta... Nie wiem co robić, byłam u dermatologa i kobieta powiedziała mi, że nie wie co to jest, ale dała mi lek na uczulenie "loratydynę". Moja koleżanka jej używała i miała po nim straszne duszności i boję się je wziąć. Proszę podpowiedzcie mi, co to jest i jak to leczyć? Może jakaś maść? Czekam z niecierpliwością na pomoc!

Witam serdecznie!

Prawdopodobnie zmiany maja podłoże alergiczne. Skóra wokół oczu jest bardzo wrażliwa. Przyczyną może być zastosowany kosmetyk, na przykład cień do powiek, kredka, tusz, podkład. Wystąpienie dolegliwości mógł spowodować również płyn do demakijażu, czy nawet perfum. Proszę się zastanowić czy w ostatnim czasie nie wprowadziła Pani czegoś nowego, co mogło spowodować wystąpienie zmian.

Jeżeli dermatolog po obejrzeniu zmian zalecił takie właśnie leczenie proszę spróbować rozpocząć terapię. Niestety nie ma możliwości aby bez badania, obejrzenia zmiany i dokładnego zebrania wywiadu postawić rozpoznanie.
Jeżeli zastosowane leczenie za kilka dni nie przyniesie efektu konieczna będzie ponowna wizyta u specjalisty.

Pozdrawiam