Czerwone zgrubienie na brodzie

Witam. Od sierpnia zeszłego roku mam problem z czerwoną gulką/cystką na brodzie. Pod koniec zeszłego roku "pękła" i wydostała się z niej treść o różnej postaci i kolorze (ropna, galaretowata, krew z płynem). Nie mniej jednak do chwili obecnej mam czerwony punkt na brodzie - pod skórą czuć niewielką "twardość". Jest to nieestetyczne i bardzo drażniące. Czy jest jakiś sposób by się jej pozbyć? Dodam, iż byłem poprzednio leczony Izotekiem (zapalenie przy skrzydełkach nosa) - nie zlikwidował gulki.

Aleksander Ropielewski

Sugeruję kontakt z dermatologiem, który oceni możliwość zabiegowego usunięcia zmiany lub też zaproponuje leczenie farmakologiczne. Bez oceny zmiany skórnej trudno jest mi udzielić dokładniejszej porady.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do lekarza dermatologa. Po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.