Czerwone zmiany na skórze u dziecka rok po zachorowaniu na rumień zakaźny

Syn prawie rok temu miał rumień zakaźny. Z inf. lekarza wynikało, że dziecko powinno się już na niego uodpornić i w przyszłości nie chorować. Kilka dni temu u dziecka na policzku zauważyłam zaczerwienienia. Myślałam, że może to liszaj. wczoraj przed kąpielą zauważyłam zaczerwienienia na brzuszku, które po kąpieli zrobiło się intensywniejsze. Rano brzuch był blady jednak po spacerze kiedy dziecko się zgrzało brzuch znowu zrobił się czerwony i wyraźnie swędział syna. Czy to znowu rumień?

Małgorzata Panek

Zmiany powinny zostać obejrzane przez lekarza.
Proszę udać się z dzieckiem do pediatry.
pozdrawiam