Czerwone zmiany skórne u dziecka

jesli 9letnie dziecko ma na szyji i pod pachami ma brazowe plamy wzdluz ze zgrubieniami i w ostatnich 4dniach pojawily sie po nocy na raz w tych miejscach czerwone zgrubienia,przy tym peka skora i zaczyna krwawic czy to moze byc zespol cusching?

Milena Lubowicz

Charakterystyczne cechy zespołu Cushinga są inne, nie podaje Pani czy dziecko jest otyłe. W przypadku Cushinga występują raczej rozstępy na brzuchu. Na pewno należy jednak udać się do pediatry, żeby dziecko obejrzał, zbadał i zebrał dokładny wywiad.
Pozdrawiam