Czerwono-brązowe plamki. Co to może być?

Witam, niedawno dostałam miesiączkę, spóźnionej o miesiąc. Pojawiła mi się 1 listopada i trwała do 5 listopada. 15 listopada pojawiły mi się czerwono-brązowe plamki, a gdy się załatwiam pojawia się krew. Miesiączkuję od roku. Co to może oznaczać?

Witam serdecznie!

Każde plamienie międzymiesiączkowe powinno być zdiagnozowane przez lekarza ginekologa. Wspominasz o nieregularnym miesiączkowaniu. Być może wydłużenie cyklu i występowanie plamień jest spowodowane zaburzeniami hormonalnymi. Ze względu na pojawienie się krwi w moczu, mogą też być inne przyczyny: polipy, mięśniaki, nadżerka. Dla potwierdzenia którejkolwiek diagnozy, warto byś skontaktowała się ze swoim ginekologiem.

Oczywiście, zakładam, że wykluczyłaś ewentualną ciążę wykonując test w dniu spodziewanej miesiączki.

Pozdrawiam.