Czerwony i szorstkie zmiany na skórze u dwumiesięcznego dziecka

Witam. Moj dwumiesieczny synek ma czerwone szorstkie placki na szyi i dekoldzie. Lekarz stwierdzil ze to potowki ale nijak mi to nie przypomina potowek. Ma to od dwoch tygodni jak nie dluzej. Sudocrrem i bepanten nie pomaga. Najpierw byly male placki i sie powiekszaly. Za uszami rowniez ma czerwone ale nie tak bardzo szorstkie. Jest od poczatku na mm. Czy to moze byc alergia pokarmowa czy bardziej azs?

Lek. Katarzyna Szymczak

Bez obejrzenia zmian nie da się postawić diagnozy, ale może to być skaza białkowa, sugeruję kontrolę u pediatry.
Pozdrawiam