Czerwony rumień i regularne miesiączki podczas stosowania chemioterapii

Witam.W miejscu podania chemii zrobił mi się czerwony rumień ok 4 cm -czy powinnam się martwić. W czasie chemii mam regularne miesiączki czy jest to prawidłowe? Pozdrawiam
ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Zaczerwienienie w okolicy podawania leków może być jednym ze skutków ubocznych chemioterapii. Zmiany tego typu zwykle ustępują samoistnie. Niemniej jednak warto udać się na wizytę do lekarza prowadzącego, który oceni zmienione miejsce. Chemioterapia nie wyklucza regularnych miesiączek. Nie powinna mieć Pani zatem powodu do niepokoju.