Czerwony rumień po ugryzieniu kleszcza w ciąży

3 miesiące temu ugryzł mnie kleszcz i miałam w tym miejscu zaczerwienienie ponieważ byłam w 5 tygodniu ciazy dostałam duomox na 30 dni. Badanie po 6 tyg. nie wykazało borelioza. Nie mam żadnych objawów ale w miejscu ugryzienia mam mała grudke 1 mm na 3 mm która zmniejsza się czasem czasem czerwieni i czasem swedzi - czy to coś groźnego boję się bo jestem aktualnie w 5 miesiącu ciazy?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Stan taki nie jest zagrożeniem. Kluczowe jest oznaczenie przeciwciał IgG i IgM dla boreliozy. Jeżeli ich wynik jest ujemny nie wskazuje on na chorobę.