Czerwony śluz podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych - co się dzieje?

Witam! Mam 22 lata. Od pół roku na nowo biorę tabletki. Zostały mi 3 tabletki do końca opakowania i w przyszłym tygodniu nastąpi krwawienie z odstawienia. Mam jednak mały problem. Otóż od 3 dni pojawia się śluz w kolorze czerwonym. Nie wiem czym jest to spowodowane. Czy mam się niepokoić? Pozdrawiam i proszę o pomoc!

22 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Na pewno nie należy takich objawów lekceważyć, nie trzeba też się póki co niepokoić. Jeśli plamienie się powtórzy w przyszłości, będzie wskazana wizyta w gabinecie ginekologicznym. Taki czerwono zabarwiony śluz może mieć przyczynę hormonalną, ale może być też skutkiem pewnych schorzeń narządu rodnego niezwiązanych z hormonami, jak nadżerka czy infekcja. Jeśli wystąpią inne objawy infekcji, jak nieprzyjemny zapach wydzieliny czy dziwny jej kolor, to proszę nie zwlekać i udać się do gabinetu lekarskiego.

Abstrahując nawet od bieżących objawów, proszę nie zaniedbywać też regularnych badań cytologicznych.

Pozdrawiam serdecznie!