Częściowe przerwanie błony dziewiczej

Witam serdecznie, chciałam zapytać, co się dzieje z błoną dziewiczą po jej przerwaniu? Pojawiły się u mnie przy wejściu do pochwy fałdki skóry, delikatnie różowe, niektóre lekko białe, gdy je podrażniłam, lekko krwawiły. Nie sprawiają mi one bólu, nie szczypią, nie swędzą, towarzyszą im gęste biało-przezroczyste upławy. Wcześniej wejście do pochwy było gładkie i nie znajdowały się tam wyżej opisane fragmenty skóry. Byłam u ginekologa i on stwierdził, iż są to pozostałości po błonie dziewiczej, tak ma to wyglądać i to nic szkodliwego, ale jednak nie daje mi to spokoju i ciągle mam obawy, że to coś innego.

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Myślę, że nie ma powodów do niepokoju i zgadzam się z diagnozą postawioną przez ginekologa.

Lekarz przy padaniu dokładnie obejrzał wejście do pochwy i gdyby było to coś innego niż pozostałości po błonie dziewiczej na pewno by o tym wspomniał.

Upławy bardzo często pojawiają się u kobiet i nie zawsze świadczą o infekcji. Często związane są z cyklem menstruacyjnym, bowiem odzwierciedlają poziom hormonów.

Pozdrawiam!