Częsta i nieświadoma masturbacja

Witam. Dosyć często się masturbuję. Raz na dwa dni, lub raz na dzień. Jakiś czas temu zauważyłem, że nawet gdy siedzę przed komputerem zajęty zupełnie czymś innym to i tak zdarza mi się, że nieświadomie dotykam się przez spodnie lub bokserki, a chwilę potem gdy się na tym przyłapuję już mam wzwód. Czy to jakiś rodzaj uzależnienia się od masturbacji?

Witam
Jeśli dotyka się pan tak jak to pan opisał -" Jakiś czas temu zauważyłem, że nawet gdy siedzę przed komputerem zajęty zupełnie czymś innym to i tak zdarza mi się, że nieświadomie dotykam się przez spodnie lub bokserki, a chwilę potem gdy się na tym przyłapuję już mam wzwód", to nie jest to nieświadome , to raczej reakcja normalna. O uzależnieniu możemy mówić wtedy gdy nie może się pan powstrzymać od tego, ale to może pan omówić osobiście na wizycie u seksuologa. Pozdrawiam

Szanowny Panie, takie zachowanie jest jak najbardziej normalne, nie ma powodu do niepokoju. Jeśli chciałby Pan dowiedzieć się czegoś więcej na temat odsyłam do książek Alexandra Lowen'a np. "Miłość, seks i serce", Wydawnictwo Czarna Owca, Warszawa 2011).

Pozdrawiam,
Kamil Tarnawski
psychoterapeuta rekomendowany przez
Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej