Częsta masturbacja - skutki

Witam, mam 23 lata i jestem prawiczkiem. Bardzo często natomiast masturbowałem się, nawet 4 do 5 razy dziennie. Od jakiegoś czasu zaobserwowałem u siebie tzw. krótkotrwały i nie pełny wzwód. Moje pytanie jest następujące: czy zaprzestanie masturbacij sprawi, że wzwód będzie dłuższy? Choruję na mózgowe porażenie dziecięce, co póki co znacznie utrudnia mi związek. Boję się, że moje problemy ze wzwodem do końca przekreślą szanse na normalny związek. Wiem również, ze moje problemy mogły powstać przez nieumiejętną masturbację tzn. penis nie był w pełnym wzwodzie. Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Nadmierna masturbacja jest najczęstszą przyczyną zaburzeń erekcji w młodym wieku. Zwykle problem ze wzwodem pojawia się jedynie przy kontaktach z kobietami. Samozaspokajanie gwarantuje pełną satysfakcję.

Nie istnieje pojęcie nieprawidłowej masturbacji. Każdy rodzaj dotyku może sprawiać przyjemność, jest to kwestia indywidualna.

Wspomnany jednak przez Pana brak erekcji podczas masturbacji jest sygnałem niepokojącym i wymaga weryfikacji. Niestety nie wspomnina Pan, czy udaje się Panu osiągnąć pełny wzwód. Jeśli tak, należy zaprzestać częstego onanizowania się. Efekty takiego postępowania powinny być widoczne już po kilku tygodniach.
W przypadku przewlekłego problemu ze wzwodem konieczna jest wizyta u urologa. Na wizytę proszę zabrać ze sobą wszystkie dokumenty na temat Pana choroby podstawowej.

Pozdrawiam.