Częsta onanizacja a problemy z erekcją

Witam, mam 19 lat i problem z erekcją a mianowicie jestem z dziewczyną już kilka lat i nigdy nie mielismy problemów w łózku, jednak ostatnio po dosc dluzszej przerwie (podczas ktorej dosyc intensywnie sie onanizowałem) podczas zblizenia gdy mialo dojsc do penetracji członek opadał. na 4 próby tylko 1 sie udała lecz nawet w tej probie podczas stosunku wzwód opadał i musialem stymulowac penisa aby znowu nabrzmiał. jakie moze byc rozwiązanie tego problemu? czy wina moze byc onanizacja?

Dzień dobry.

Wydaje się, że po prostu zbyt ambitnie i zadaniowo podchodzi Pan do współżycia z partnerką. Takie podejście może wiązać się z dużym stresem i napięciem nerwowym ("żeby mi wyszło!"), które z kolei skutecznie blokuje napięcie seksualne, co z kolei bezpośrednio wpływa na stan erekcji.
Warto również wspomnieć, że tego rodzaju "deficyt" bywa przez niektóre pary wykorzystywany jako dodatkowy element gry miłosnej - w przypadku zmniejszonej erekcji partnerka może bowiem "wziąć sprawy w swoje ręce" - pomagając zlikwidować problem.
Nade wszystko jednak namawiam do cierpliwości i zachowania spokoju. Trzykrotne niepowodzenia podczas próby podjęcia współżycia są w przypadku młodych ludzi odkrywających dopiero własne upodobania oraz ciało partnera/ki zwyczajową normą.

Pozdrawiam.