Częsta opryszczka wargowa po spotkaniach z chłopakiem

Witam, mam pytanie odnośnie zimna na wardze. Pojawia się ono na moich ustach nad wyraz często i jest bardzo uporczywe. Zauważyłam, że uaktywnia się szczególnie po spotkaniach z moim chłopakiem. Mam tu na myśli całowanie. Czy jest możliwość, że przez niego tak często się ono pojawia? Proszę o odp.

Opryszczka jest chorobą wirusową, może więc się nią Pani zarażać od osób które są chore nawet bez pocałunków. Przyczyna może być też być bardziej prozaiczna. Podrażnienie czerwieni wargowej na skutek pocałunków, uszkodzenia śluzówki zarostem partnera może uaktywniać wirusa. Jeśli opryszczka pojawia się u Pani bardzo często proszę pomyśleć o leczeniu przeciwwirusowym. Zalecam konsultację w gabinecie lekarskim.

pozdrawiam
Iwona Stajkowska