Częsta zmienność nastroju u 27-latki

Witam, mój problem polega na tym ze mam duża zmienność nastroju, w ciagu jednej minuty mam wrażenie ze moge wszystko, ze jestem w stanie poradzić sobie z każdym problemem po czym nachodzą mnie myśli depresyjne, często samobójcze, mam wrażenie ze nic mnie juz nie czeka. Kolejno znowu euforia i tak w kółko. Najmniejszy problem mnie przeraża, stałam sie agresywna i bardzo niemiła w stosunku do najbliższych tak jakbym chciała ich za cos ukarać, po czym nachodzą mnie wyrzuty. Proszę o radę

Witam
Przedstawione przez Panią objawy mogą wskazywać
na chorobę afektywną dwubiegunową - (ChAD).
Choroba ta negatywnie wpływa na wszystkie
sfery życia - funkcjonowanie społeczne, rodzinne i zawodowe.
Często uniemożliwia wręcz naukę czy pracę.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
Bardzo ważne jest wczesne zdiagnozowanie i systematyczne
stosowanie właściwego leczenia specjalistycznego.
Najlepsze efekty daje leczenie farmakologiczne
połączone z psychoterapią.
Pozdrawiam serdecznie

Opisane przez Panią symptomy wskazują na chorobę afektywną dwubiegunową (ChAD), która jest poważnym schorzeniem o przewlekłym przebiegu. Nazywana jest „afektywną”, gdyż przejawem jej są nadmierne, nieraz skrajne zmiany nastroju. W przebiegu tej choroby dochodzi do rozregulowania nie tylko mechanizmów regulujących podstawowy nastrój, ale także wielu funkcji organizmu. Zmiany odczuwane przez chorych, dotyczą poziomu ogólnej witalności, energii psychicznej i fizycznej.
Jednak szczegółową diagnozę może postawić wyłącznie psycholog bądź psychiatra podczas bezpośredniej konsultacji, do której Panią zachęcam, a także do podjęcia psychoterapii.

Serdecznie pozdrawiam!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl