Częste anginy u córki a wynik badania CRP

Po przeczytaniu różnych pism poprosiłam lekarza rodzinnego o badania Prokalcytoniny w normie CRP 70 i tak za każdym razem jak jest chora robimy CRP.Córka przeszła już wiele angin bez podawania antybiotyków ma je co miesiąc lub co 2 mc. Co mogę jeszcze zrobić?Po ilu latach zanika ta choroba?Lekarze mnie nie słuchają że pomogło by usunięcie migdałów dziecko się męczy temp.40 stopni.Koszmar który mam wrażenie nigdy się nie skończy.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, CRP jest białkiem stanu zapalnego i wzrost jego poziomu jest obserwowany w większości chorób zapalnych, stąd normalnym jest obserwowanie CRP ok. 70 przy obecnej aktywnej infekcji - badanie nic wnosi nic nowego, gdy infekcja jest już rozpoznana klinicznie. W celu rozważenia ew. usunięcia migdałków sugeruję skontaktować się z laryngologiem. Proszę jednak mieć na uwadze fakt, że jest to zabieg również obarczony ryzykiem jak każda operacja. Częste infekcje u dzieci w wieku przedszkolnym są obserwowane u wielu dzieci, w przypadku >8 infekcji w ciągu roku zalecane jest przebadanie dziecka pod kątem zaburzeń odporności (PNO).