Częste ataki astmy w 13. tygodniu ciąży

witam.jestem w 13 tyg ciazy.choruje na astme oskrzelowa od 3 lat niestety bedac w ciazy astma poglebila mi sie i bardzo czesto mam ataki astmy. Mój lekarz alergolog twierdzi ze dla dobra mnie i dziecka powinnam miec cesarskie ciecie jednak lekarz prowadzacy moja ciążę twierdzi ze astma nie jest wskazaniem do cc. Prosze o rada

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
sama astma nie jest wyraźnym wskazaniem do wykonania cięcia cesarskiego, a w tej sytuacji wiążąca jest przede wszystkim opinia ginekologa prowadzącego ciążę. W razie wątpliwości może Pani zawsze skonsultować się z innym ginekologiem.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Decyzja o rodzaju porodu zostanie podjęta tuż przed rozwiązaniem na podstawie aktualnego stanu klinicznego.