Częste ataki paniki i problemy neurologiczne

Od dwóch miesięcy mam częste ataki paniki (wieczorami) i wiele problemów neurologicznych (drętwienia, mroczki przed oczami itd) dokuczających podczas całego dnia. Naprzemiennie mam również biegunki oraz zaparcia. Psychiatra przepisał mi leki antydepresyjno-nerwicowe, jednak powiedział, że muszę wykluczyć inne choroby, przy których takie objawy występują. I to jest właśnie moje pytanie- przy jakich chorobach takie objawy mogą mieć miejsce?

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Witam Pana. Dość częstym źródłem tego typu objawów jest doświadczenie sytuacji traumatycznej. To taki rodzaj sytuacji, w której czujemy się zagrożeni, bez wsparcia i możliwości stawienia czoła zagrożeniu. Doświadczenie takiej sytuacji może powodować rozregulowanie układu nerwowego a tym samym całego organizmu. W sytuacji traumatycznej w związku z mobilizacją organizmu pojawia się bardzo duża porcja energii, która może pozostać nierozładowana. Niezależnie od upływu czasu ta nierozładowana energia próbuje się uwolnić, co może Pan doświadczać opisanymi dolegliwościami. Jeśli moja hipoteza okazałaby się prawdziwa potrzebuje Pan kontaktu ze specjalistą terapii traumy. Pod tym linkiem znajdzie Pan specjalistów pracujących z traumą http://www.interp.pl/lista-terapeutow/ Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/

Witam Pana, proszę koniecznie słuchać sugestii Pańskiego lekarza psychiatry i udać się jeszcze do innych specjalistów, którzy wykluczą inne schorzenia. Opisane przez Pana objawy mogą mieć zarówno charakter neurologiczny (wówczas należałoby udać się na konsultacje do neurologa), związany ze zmianami strukturalnymi w kręgosłupie (wówczas należy udać się do lekarza rehabilitanta (i to dobrego!), który dokładnie zbadałby Panu kręgosłup; np. nadmiernie wysunięte krążki międzykręgowe mogą powodować nacisk na narządy wewnętrzne w okolicy miednicy, ale także organy czy ich części na wysokości odcinak szyjnego kręgosłupa; mogą pojawić się także drętwienia kończyn), ale z innymi problemami somatycznymi (wskazane jest także udanie się do lekarza ogólnego, który zleciłby Panu badania szczegółowe krwi; nierzadko tak jest, że gdy brakuje jakiegoś "składnika" w organizmie bądź jest jego zbyt dużo, mogą pojawiać się zakłócenia w funkcjonowaniu układu nerwowego). Inaczej mówiąc: wskazane jest zbadania organizmu całościowo: zarówno pod kątem somatycznym/strukturalnym, jak i fizjologicznym.

Nic nie wiemy np. czy przeszedł Pan jakieś choroby w przeszłości, czy doświadczył jakichś kontuzji ciała, czy pracuje Pan , a jeśli tak, to w jakich warunkach (czy jest Pan np. narażony na działanie jakichś toksyn).

Pana lekarz bardzo dobrze robi, że sugeruje konsultacje u innych specjalistów, zanim postawi ostateczną diagnozę - że Pańskie objawy mają wyłącznie charakter psychogenny a nie somatyczny. Proszę mu zaufać.

Pozdrawiam

Dzień dobry, w pierwszej kolejności musi się pan udać do lekarza ogólnego w celu zdobycie skierowania. Po odbyciu wszystkich badań - jeżeli nie wykażą ona żadnych istotnych zmian zachęcam do konsultacji z psychologiem - psychoterapeutą. Pozdrawiam.